دوره 14، شماره 3 - ( علوم پیراپزشکی و بهداشت نظامی (ویژه نامه دومین کنگره ملی بیوالکترومغناطیس 1398) 1398 )                   جلد 14 شماره 3 صفحات 12-12 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

طاهری یگانه حمیدرضا. ارسال و دریافت فرکانس‌های اختصاصی به منظور ترانوستیکس بیماری لبر. علوم پیراپزشکی و بهداشت نظامی. 1398; 14 (3) :12-12

URL: http://jps.ajaums.ac.ir/article-1-207-fa.html


مرکز تحقیقات سایکوسوماتیک Intelect مسکو، روسیه
چکیده:   (3483 مشاهده)
بیماری نوروپاتی نوری ارثی لبر (LHON) یک بیماری ارثی با ضعف بینایی چشم­ها و فقدان دید مرکزی می‌باشد. علت اولیه فقدان دید در این بیماری، جهش در DNA میتوکندریایی است. در این بیماری تأثیر فاکتورهای اپی ژنتیکی نیز به عنوان عوامل دخیل ثانویه شناسایی شده است. در مطالعات گسترده­ای از اصل رزونانس زیستی جهت شناسایی و در ادامه تخریب پاتوژن­های دخیل در بیماری­های با منشا برون­زاد و درون­زاد استفاده شده است. در این پژوهش به منظور بررسی کاربرد ترانوستیکس فناوری بیورزونانس، گسیل و دریافت فرکانس اختصاصی عامل اصلی دخیل در نابینایی کودک 8 ماهه مبتلا به بیماری لبر انجام شده است.
در این روش از دستگاه بیورزونانس که حاوی 57 هزار فرکانس طبیعی اعضای مختلف بدن و برخی از پاتوژن­های بسیار مهم است، استفاده شد. کودک 8 ماهه (مونث) که مطابق نظر پزشکان متخصص چشم، به بیماری لبر مبتلا بود، به عنوان نمونه در این پژوهش مورد ارزیابی قرار گرفت. این کودک به مدت 2 سال تحت درمان با فرکانس مختلف مربوط به سیستم ایمنی (40/9 هرتز)، آدنوویروس (58 هرتز)، متابولیسم بازسازی (6/4 هرتز)، مجموعه چشم (64 هرتز)، سلول­های مخروطی چشم (5/72 هرتز) و سلول­های استوانه­ای چشم (5/99 هرتز) با فاصله زمانی هفت روز یکبار قرار گرفت.
در تست‌های انجام شده وجود آدنوویروس بر روی سلول‌های بینایی مخروطی و عصب چشم کودک تایید گردید. با ارسال فرکانس اختصاصی این ویروس به چشم بیمار به مدت 2 سال، تخریب ویروس انجام شد به نحوی که سلول‌های چشم کودک مجدداً بازسازی شده و نقاط تخریب شده پاکسازی گردید. نتایج این کارآزمایی بالینی نشان دهنده برگشت بینایی کودک بود.
حضور فرکانس­های اختصاصی در پاتوژن­های مختلف و از سوی دیگر دستیابی به تعداد بی­شماری از این فرکانس­ها، موجب شده است تا بتوانیم از رویکرد رزونانس زیستی جهت شناسایی و در ادامه تخریب پاتوژن­های دخیل در انواع مختلفی از بیماری بپردازیم. در این مطالعه گسیل فرکانس­های اختصاصی آدنوویروس توانسته است موجب بازگشت بینایی از طریق تخریب ویروس در چشم کودک در حال رشد، گردد.
     
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: مقالات کامل
دریافت: 1399/2/6 | پذیرش: 1399/2/6 | انتشار: 1399/2/6

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به علوم پیراپزشکی و بهداشت نظامی می باشد.

© 2015 All Rights Reserved | Paramedical Sciences and Military Health